Blog

06
/04

Wiosna na trawniku

Autor: Administrator

Przełom marca i kwietnia to czas na rozpoczęcie pierwszych prac pielęgnacyjnych na trawniku. Czym należy zająć się po zimie? Zapraszam do lektury krótkiego przewodnika!

czytaj dalej
14
/11

Podsumowanie sezonu 2017

Autor: Administrator

Korzystając z ładnego dnia postanowiliśmy przeprowadzić u nas czyszczenie instalacji - a to oznacza zamknięcie aktualnego sezonu. Możemy więc przedstawić podsumowanie jak system podlewaj.pl radził sobie w tym roku - i ile pozwolił zaoszczędzić.

czytaj dalej
12
/11

Tegoroczny listopad zaskakująco dla wszystkich utrzymuje temperatury powyżej zera. Nie mniej jednak to ostatni moment, żeby przygotować instalację nawadniania do zimy. Pominięcie tej czynności może oznaczać kosztowne naprawy na wiosnę - a w najgorszym wypadku jeszcze w trakcie zimy!

czytaj dalej

W poprzednich artykułach poruszyliśmy tematy - jak często oraz kiedy najlepiej podlewać trawnik. Nie jest to łatwe, ale na szczęście technologia przychodzi nam z pomocą i cały proces można w prosty sposób zautomatyzować. Chciałbym od razu zaznaczyć, że celowo nie opisuję tutaj wszystkich możliwych urządzeń i sposobów podłączania - opis dotyczy podstawowej konfiguracji na typowym trawniku.

czytaj dalej
10
/05

Sposoby podlewania - wady i zalety

Autor: Administrator

Jeśli marzymy o pięknej, zielonej trawie w ogrodzie, musimy zapewnić jej wszystkie składniki do prawidłowego rozwoju. Oczywiście oprócz dobrej jakościowo gleby, substancji odżywczych z nawozów oraz odpowiedniego nasłonecznienia, nasz trawnik musimy właściwie nawadniać. To podstawowy i jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. czytaj dalej

21
/04

O jakiej porze podlewać trawnik?

Autor: Administrator

Słoneczne, gorące popołudnie, ludzie szukający cienia i schładzający się zimnymi napojami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że żar lejący się z nieba nie sprzyja roślinom - w tym także naszemu zadbanemu trawnikowi. Dlatego, żeby trochę mu ulżyć i dostarczyć potrzebnej do życia wody, włączamy zraszacze i rozkoszujemy się chłodną mgiełką.
Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromną krzywdę wyrządzamy właśnie naszemu trawnikowi.

czytaj dalej
10
/04

Jak często podlewać trawnik?

Autor: Administrator

Jedną z częściej pomijanych kwestii, zarówno wśród prywatnych osób dbających o swoje trawniki, jak i profesjonalistów zakładających systemy automatycznego nawadniania, jest częstotliwość podlewania trawnika. Większość wychodzi z założenia, że “codziennie wystarczy” i tego się trzymają.

Czy faktycznie częstotliwość podlewania jest bez znaczenia?

czytaj dalej