Oszczędność wody

System podlewaj.pl to oszczędność wody. Dokładne dawkowanie wody pozwala na dostarczenie trawnikowi dokładnie tyle wody, ile mu potrzeba. Dodatkowo uwzględnienie prognozy pogody oraz pomiar faktycznego opadu redukuje zużycie wody z sieci. Gdy dołożymy do tego odpowiedni harmonogram podlewania, uwzględniający nawadnianie rano, gdy parowanie jest najmniejsze, uzyskamy pełny obraz oszczędności. A niższe zużycie wody, to dbałość o środowisko naturalne i swoje pieniądze.

Oszczędność czasu

Ze względu na swoje autonomiczne działanie, możesz zupełnie zapomnieć o obowiązku podlewania trawnika. Nawet konieczność ręcznego przełączania zaworów pochłania sporo czasu, nie mówiąc już o podlewaniu ręcznym – zwłaszcza przy większych metrażach ogrodu. Zwłaszcza w gorętsze, letnie dni, gdy słońce wschodzi bardzo wcześnie, możemy smacznie spać ze świadomością, że system podlewaj.pl zadba o włączenie i wyłączenie zraszaczy ogrodowych o właściwej porze. Stan systemu możesz podejrzeć przez internet – w prosty sposób sprawdzisz w jakim stopniu podlany jest trawnik, a w razie potrzeby wyłączysz harmonogram na czas wieczornego spotkania w ogrodzie – aby nic nie zakłóciło Twojego spokoju.

Oszczędność pieniędzy

Oszczędność wody oraz czasu w naturalny sposób przekłada się na oszczędność pieniędzy. O jakich kwotach mowa? Od maja do października w okolicach Drawska spada prawie 300 mm deszczu. Jak dużo to wody? To 300 litrów na każdy metr kwadratowy naszego ogrodu, więc jeśli posiadamy trawnik o powierzchni 450 metrów kwadratowych, z nieba zlatuje nam na niego 135 tys. Litrów wody. Jeśli kubik (metr sześcienny, czyli 1000 litrów) wody kosztuje nas 3.66 zł, oznacza to opad wart 494 zł. Oczywiście nie każdy opad da się w całości wykorzystać – możemy przyjąć, że jest to ok. 10 mm deszczu dziennie. Jeśli ograniczymy nasz całkowity opad do tych „użytecznych” 10 mm, uzyskamy w okresie podlewania 250 mm deszczu. W przypadku systemu działającego automatycznie, ale bez brania deszczu pod uwagę, oznacza to o 411 zł wyższe wydatki na wodę. A to wyłącznie kwota oszczędności pochodząca z samego uwzględniania wody deszczowej w trakcie podlewania!

Oszczędności