Zaawansowane algorytmy dla lepszego nawadniania

System podlewaj.pl polega na wielu źródłach danych – pobieranych z internetu, korzystając z czujników w Twoim ogrodzie, a także w oparciu o zadaną konfigurację. Dzięki temu proces podlewania odbywa się wtedy, gdy jest to faktycznie potrzebne.

Aktualny stan systemu możesz obejrzeć na specjalnej stronie internetowej – dostępnej z Twojej sieci lokalnej lub z dowolnego miejsca na świecie, gdy nawiązane zostanie połączenie z internetem. Gdy najdzie Cię ochota, jednym przyciskiem wyłączysz lub włączysz podlewanie dowolnej strefy.

Wykrywanie zagrożeń i diagnozowanie awarii

Nie martw się też o bezpieczeństwo – system ostrzeże Cię, gdy temperatura spadnie blisko zera i przeprowadzi automatyczne oczyszczanie, aby przygotować go do zimy lub poprowadzi Cię krok po kroku przez proces ręcznego odpowietrzania systemu.

Jeśli po uruchomieniu podlewania nie wykryje przepływu wody – poinformuje Cię zanim zorientujesz się, że Twój trawnik przestał być zielony 🙂 Da Ci znać także wtedy, kiedy przepływ zostanie wykryty pomimo zakręconych elektrozaworów – chroniąc Cię przed zmienieniem Twojego trawnika w poletko ryżowe.

Cechy systemu

 • Oszczędność nawet 75% wody względem zwykłego programatora podlewania
 • Możliwość podłączenia wraz z nowo projektowaną lub istniejącą instalacją zraszaczy
 • Podlewanie ogrodu niezależnie od Twojej obecności w domu, także w trakcie urlopów czy wyjazdów
 • Harmonogram pozwala na podlewanie trawnika w dowolnych godzinach, np. porannych lub wieczornych, dzięki czemu możliwa jest dalsza oszczędność wody
 • Sterowanie możliwe jest z dowolnego smartfonu, tabletu czy komputera – podłączonego do sieci lokalnej lub internetu
 • Wciąż możliwe jest ręczne sterowanie poszczególnymi zraszaczami – tak jak w tradycyjnym systemie podlewania
 • Bardzo niskie zużycie energii
 • Obsługa do 26 zraszaczy jednocześnie
 • Obsługa oświetlenia ogrodowego oraz dodatkowych urządzeń

Dlaczego warto zdać się na automat?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że częste podlewanie trawnika może spowodować więcej szkód niż pożytku. Ważne jest, aby przestrzegać kilku zasad:

 • Nigdy nie podlewaj trawnika w pełnym słońcu, gdy jest gorąco. Krople wody na rozgrzanych źdźbłach trawy spowodują szok termiczny, a działając jak małe soczewki, spowodują nawet punktowe przegrzanie trawy. Najlepsze pory do podlewania to wczesny ranek, gdy słońce dopiero wschodzi lub jest nisko nad horyzontem. Opcjonalnie trawnik można podlewać jeszcze wieczorem, gdy temperatura obniży się.
 • Należy przestrzegać właściwej dawki wody w perspektywie tygodniowej. Zbyt dużo wody spowoduje gnicie traw, zbyt mało – wysychanie.
 • Codzienne podlewanie trawnika również nie jest właściwe, ponieważ sprawia, że trawa korzeni się płytko, jest mniej wytrzymała i w razie suszy jest bardziej narażona na trwałe uszkodzenia.

Oczywiście można o to zadbać prowadząc własne pomiary wilgotności gleby, analizując prognozy pogody, wstając wcześnie rano i odkręcając na określony czas każdy z zaworów… Albo zaoszczędzić cały ten czas pozwalając na automatyczne sterowanie systemowi podlewaj.pl!

Cechy i możliwości systemu