Jak to działa

Inteligentny system podlewania pozwala na sterowanie zraszaczami, oświetleniem oraz innymi elementami wykonawczymi (np. pompą) wykorzystując przy tym dostępne informacje. My zapewniamy oprogramowanie - od Ciebie zależy wygląd Twojego własnego systemu.

System współpracuje ze wszystkimi popularnymi elektrozaworami (Gardena, Rain Bird, Hunter, K-Rain, Greenmill, Irritrol, PGV itd) co pozwala na nawadnianie dowolnym systemem zraszaczy. Wspierane są oba tryby sterowania przekaźnikami (włączanie stanem wysokim oraz niskim). Dodatkowe elementy systemu pozwalają na jeszcze lepszą kontrolę nad stanem nawodnienia ogrodu, nie mniej jednak są w pełni opcjonalne i można je dokupić w późniejszym czasie. Ty decydujesz!

System podlewaj.pl jest w pełni konfigurowalny, może być dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta (np. sterowanie dodatkowym urządzeniem, wykorzystywanie dane z innego czujnika lub systemu informatycznego). W razie wątpliwości - skontaktuj się z nami!

Sterowanie systemem odbywa się przez przyjazną aplikację internetową dostępną na dowolną platformę sprzętową (iOS, Android, MacOS, Linux, Windows) przez przeglądarkę internetową lub w formie aplikacji mobilnej dedykowanej na urządzenia z systemem Android.

Zrzuty ekranu ilustrujący aplikację internetową do sterowania systemem.
Zrzut ekranu z aplikacji mobilnej na smartfonie z systemem Android

szczegóły

Zaawansowane algorytmy dla lepszego nawadniania

System podlewaj.pl polega na wielu źródłach danych - pobieranych z internetu, korzystając z czujników w Twoim ogrodzie, a także w oparciu o zadaną konfigurację. Dzięki temu proces podlewania odbywa się wtedy, gdy jest to faktycznie potrzebne.

Aktualny stan systemu możesz obejrzeć na specjalnej stronie internetowej - dostępnej z Twojej sieci lokalnej lub z dowolnego miejsca na świecie, gdy nawiązane zostanie połączenie z internetem. Gdy najdzie Cię ochota, jednym przyciskiem wyłączysz lub włączysz podlewanie dowolnej strefy.

Nie martw się też o bezpieczeństwo - system ostrzeże Cię, gdy temperatura spadnie blisko zera i przeprowadzi automatyczne oczyszczanie, aby przygotować go do zimy.

Prawidłowe podlewanie

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że częste podlewanie trawnika może spowodować więcej szkód niż pożytku. Ważne jest, aby przestrzegać kilku zasad:
 • Nigdy nie podlewaj trawnika w pełnym słońcu, gdy jest gorąco. Krople wody na rozgrzanych źdźbłach trawy spowodują szok termiczny, a działając jak małe soczewki, spowodują nawet punktowe przegrzanie trawy. Najlepsze pory do podlewania to wczesny ranek, gdy słońce dopiero wschodzi lub jest nisko nad horyzontem. Opcjonalnie trawnik można podlewać jeszcze wieczorem, gdy temperatura obniży się.
 • Należy przestrzegać właściwej dawki wody w perspektywie tygodniowej. Zbyt dużo wody spowoduje gnicie traw, zbyt mało – wysychanie.
 • Codzienne podlewanie trawnika również nie jest właściwe, ponieważ sprawia, że trawa korzeni się płytko, jest mniej wytrzymała i w razie suszy jest bardziej narażona na trwałe uszkodzenia.
Oczywiście można o to zadbać prowadząc własne pomiary wilgotności gleby, analizując prognozy pogody, wstając wcześnie rano i odkręcając na określony czas każdy z zaworów… Albo zaoszczędzić cały ten czas pozwalając na automatyczne sterowanie systemowi podlewaj.pl!

Cechy systemu

 • Oszczędność nawet 75% wody względem zwykłego programatora podlewania
 • Możliwość podłączenia wraz z nowo projektowaną lub istniejącą instalacją zraszaczy
 • Podlewanie ogrodu niezależnie od Twojej obecności w domu, także w trakcie urlopów czy wyjazdów
 • Harmonogram pozwala na podlewanie trawnika w dowolnych godzinach, np. porannych lub wieczornych, dzięki czemu możliwa jest dalsza oszczędność wody
 • Sterowanie możliwe jest z dowolnego smartfonu, tabletu czy komputera - podłączonego do sieci lokalnej lub internetu
 • Wciąż możliwe jest ręczne sterowanie poszczególnymi zraszaczami - tak jak w tradycyjnym systemie podlewania
 • Bardzo niskie zużycie energii
 • Obsługa do 26 zraszaczy jednocześnie